Seria lego indiana jones i inne klocki lego dla dzieci.

Firma Lego powstała w 1932 roku, a jej założycielem jest Duńczyk -Oleg Kirk Christiansen. Wymyślił on klocki dla dzieci, które pozwalały na układanie ich w różne konfiguracje. Pierwszy zestaw lego, zwany lego city umożliwiał zabawę o tematyce miejskiej, a ludziki przedstawiały najważniejsze zawody, takie jak lekarz, strażak, czy policjant, co jednak uległo zmianie gdy w roku 2000 do zestawów wprowadzono „ludność cywilną”.

Wkrótce do kin zaczęły ciągnąć tłumy rządne kolejnych epizodów „Gwiezdnych wojen”. Producenci lego wykorzystali więc tę tendencję i wypuścili na rynek serię lego Star Wars. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych na ekranach kin pojawił się film o bystrym poszukiwaczu zaginionych skarbów - Indianie Jonesie. Powstał, więc zestaw lego Indiana Jones. Kolejnym hitem okazał się zestaw lego Batman, przenosząca do mrocznego i pełnego typów spod ciemnej gwiazdy miasta Gotham City.

Tego rodzaju klocki dla najmłodszych możemy zakupić w każdym sklepie czy hipermarkecie, jeśli jednak nie trafimy na to, czego szukamy, warto sprawdzić co może zaoferować nam sklep internetowy. Często bywa, że zestaw lego lub podobne klocki duplo znajdziemy w niższych cenach.